Informacje

Badź na bieżąco z wydarzeniami

735 uczniów z Lublina odebrało nagrody za swoje sukcesy

735 uczniów z Lublina odebrało nagrody za swoje sukcesy

735 uczennic i uczniów z Lublina zostało wyróżnionych za osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, turniejach zawodowych i konkursach artystycznych. Uroczyste spotkania odbyły się 17, 19 i 22 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II. Łącznie młodzi lublinianie zdobyli 938 tytułów laureatów i finalistów.

W spotkaniach wziął udział Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania. Nagrody trafiły do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy w roku szkolnym 2025/2026 osiągnęli sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Najzdolniejsi uczniowie odebrali stypendia Prezydenta Miasta Lublin oraz karty podarunkowe. Było to wyróżnienie za wyniki, systematyczną pracę i zaangażowanie.

Podsumowanie spotkań z laureatami konkursów olimpiad i wydarzeń artystycznych fot. Miasto Lublin 1

Uczniowie podstawówek z 245 tytułami

17 czerwca odbyły się dwa spotkania z laureatami konkursów wiedzy szkół podstawowych. Wyróżniono 199 uczniów, którzy zdobyli razem 245 tytułów. W tej grupie znalazł się uczeń z dziewięcioma tytułami laureata.

Stypendia Prezydenta Miasta Lublin otrzymało 172 uczniów, a 27 osób odebrało karty podarunkowe.

Wśród szkół publicznych najwięcej sukcesów odnotowały: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, gdzie 14 uczniów zdobyło 18 tytułów, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki z 16 tytułami zdobytymi przez 13 uczniów, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka z 13 tytułami zdobytymi przez 9 uczniów oraz Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina z 13 tytułami zdobytymi przez 10 uczniów.

Wśród szkół niepublicznych najlepszy wynik osiągnęła Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi. Jej 11 uczniów zdobyło 21 tytułów, w tym jeden uczeń aż dziewięć.

Olimpiady i turnieje zawodowe z mocnym wynikiem liceów

19 czerwca nagrody odebrali laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych, turniejów zawodowych oraz konkursów wiedzy szkół ponadpodstawowych. Wyróżniono 314 uczniów z 25 szkół. Zdobyli oni łącznie 412 tytułów.

Za tymi wynikami stała także praca 182 nauczycieli-opiekunów. Stypendia Prezydenta Miasta Lublin otrzymało 227 uczniów, a 97 osób uhonorowano kartami podarunkowymi.

Najwięcej tytułów zdobyli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. 69 uczniów tej szkoły uzyskało 103 tytuły. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica zakończyło rok z 54 tytułami zdobytymi przez 34 uczniów, a II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego z 33 tytułami zdobytymi przez 30 uczniów.

Wśród szkół niepublicznych wyróżniło się Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi. Jego uczniowie zdobyli 21 tytułów laureata i finalisty.

Podsumowanie spotkań z laureatami konkursów olimpiad i wydarzeń artystycznych fot. Miasto Lublin 3

Artyści ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z nagrodami

22 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II spotkali się laureaci konkursów artystycznych. W kategorii szkół podstawowych nagrodzono 168 uczennic i uczniów z 36 placówek. Zdobyli oni razem 210 tytułów.

Miasto przyznało 100 jednorazowych stypendiów Prezydenta Miasta Lublin oraz 68 kart podarunkowych. Aż 21 uczniów zdobyło więcej niż jeden tytuł laureata.

Największą liczbą nagród wśród szkół podstawowych mogły pochwalić się: Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza z 19 nagrodami, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego z 17 nagrodami oraz Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II z 12 nagrodami.

Wśród szkół ponadpodstawowych wyróżniono 54 uczennice i uczniów z 19 placówek. Zdobyli oni 71 tytułów. Przyznano 23 stypendia oraz 31 kart podarunkowych.

Największą liczbę nagrodzonych uczniów miał Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. 10 uczniów tej szkoły zdobyło 10 nagród.

Młodzież z MDK Pod Akacją przygotowała część artystyczną

Każde z trzech spotkań miało także oprawę artystyczną. Przygotowała ją młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”.

Czerwcowe uroczystości pokazały szeroki przekrój uczniowskich osiągnięć w Lublinie. Wyróżnienia trafiły do laureatów konkursów wiedzy, olimpijczyków, uczestników turniejów zawodowych oraz młodych twórców nagradzanych w konkursach artystycznych.

źródło: UMWL, oprac. red.

Polityka prywatności                    Regulamin