Współpraca
Prowadzisz ciekawy biznes w Lublinie?
Napisz o tym.
Redakcja
ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin
Kontakt
kontakt@naszlublin.pl
tel: 606 281 023
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie otrzymał prestiżowy certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”. To wyróżnienie przyznawane przez WHO i UNICEF potwierdza, że placówka zapewnia najwyższe standardy opieki sprzyjające karmieniu piersią.
Certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku” to inicjatywa WHO i UNICEF, wyróżniająca placówki wspierające matki w karmieniu piersią. W całej Polsce jedynie kilkanaście szpitali posiada ten tytuł, przyznawany na pięć lat. Po tym okresie szpital musi przejść recertyfikację. Szpital w Lublinie pomyślnie przeszedł ten proces w czerwcu tego roku.
"Aby uzyskać certyfikat, musieliśmy spełnić wiele wymagań, dotyczących m.in. opieki na oddziale położniczym i noworodkowym" - mówi dr Justyna Domosud, kierownik Oddziału Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.
Aby zdobyć certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”, szpital musi przestrzegać „10 Kroków do udanego karmienia piersią”. Obejmuje to zmiany w organizacji pracy oddziałów położniczego, noworodkowego i patologii ciąży. Personel jest regularnie szkolony, a 80% noworodków musi być karmionych piersią. Matki otrzymują pełne wsparcie w zakresie laktacji oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dziecka.
Szpital przy al. Kraśnickiej spełnia te wymagania, oferując matkom zarówno wsparcie, jak i niezbędną wiedzę. Marszałek Jarosław Stawiarski podkreśla, że certyfikat jest dowodem na wysoką jakość opieki.
"Gratuluję uzyskania certyfikatu, który świadczy o zaangażowaniu personelu w zapewnienie najlepszej opieki. Wierzę, że szpital będzie polecany przez pacjentki" - mówi Stawiarski.
Szpitale z certyfikatem „Szpital Przyjazny Dziecku” muszą przestrzegać „Międzynarodowego Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece”. Zakazuje on promowania mleka modyfikowanego oraz akcesoriów do sztucznego karmienia, ograniczając ich użycie do sytuacji medycznie uzasadnionych. Dzięki temu matki podejmują decyzje oparte na wiedzy medycznej, a nie reklamach.
"Przyznanie certyfikatu to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego poziomu usług" - mówi dr Małgorzata Piasecka, zastępczyni dyrektora ds. lecznictwa. "To zobowiązanie do dalszego podnoszenia standardów opieki dla dobra matek i dzieci."
Szpital przy al. Kraśnickiej dołącza tym samym do grona najlepszych placówek w Polsce, które dbają o najwyższe standardy w opiece nad matką i dzieckiem.
źródło: UMWL Lublin, oprac. red.