Informacje

Badź na bieżąco z wydarzeniami

Rusza trzecia edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego

Rusza trzecia edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego

Młodzieżowe grupy mogą otrzymać wsparcie na działania społeczne

Nieformalne grupy młodzieżowe z Lublina mają kolejną szansę na realizację swoich inicjatyw. Wystartował nabór wniosków do trzeciej edycji programu mikrograntów "Miejski Aktywator Młodzieżowy". Młodzi ludzie mogą uzyskać dofinansowanie na projekty społeczno-obywatelskie. Wnioski można składać do 14 marca.

Wsparcie dla młodych aktywistów

Program "Miejski Aktywator Młodzieżowy" (MAM) skierowany jest do nieformalnych grup młodzieżowych w wieku od 13 do 26 lat. Celem inicjatywy jest wspieranie projektów, które przyczyniają się do rozwoju lokalnych społeczności. W tegorocznej edycji tematem przewodnim jest promocja wartości europejskich.

Miejski Aktywator Młodzieżowy to wyjątkowa szansa dla młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na życie lokalnej społeczności. To nie tylko środki na realizację projektów, ale także rozwój i możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Zachęcam wszystkie nieformalne grupy młodzieżowe do udziału. Wasze pomysły mogą zmienić miasto – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Kto może ubiegać się o mikrogranty?

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego oraz innych związków wyznaniowych, a także stowarzyszenia samorządowe, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe działające na podstawie ustawy o sporcie. Warunkiem jest prowadzenie działalności pożytku publicznego oraz brak podziału zysku między udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

Warsztaty i wsparcie merytoryczne

W ramach programu organizatorzy przewidzieli co najmniej dwa spotkania informacyjno-edukacyjne dotyczące dokumentu "Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina" oraz cykl warsztatów dla uczestników. Tematyka obejmie diagnozę potrzeb, zarządzanie projektami oraz rozwijanie świadomości w zakresie działań społecznych i obywatelskich. Grupy młodzieżowe będą mogły liczyć na wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji projektów.

Granty na realizację projektów - jak złożyć wniosek?

Wszystkie działania realizowane w ramach programu muszą spełniać wymogi dostępności na każdym etapie, w tym m.in. zapewniać tłumaczenia na Polski Język Migowy (PJM). Operator programu udzieli co najmniej 20 grantów o łącznej wartości 65 tys. złotych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać ofertę do 14 marca. Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

źródło: UM Lublin, oprac. red.

Polityka prywatności                    Regulamin