W regionie

Wiadomości z regionu lubelskiego

Biała Podlaska wiesza budki dla ptaków

Biała Podlaska wiesza budki dla ptaków

Z bardzo pożyteczną inicjatywą wystąpiły dwa proekologiczne stowarzyszenia z miejscowości Biała Podlaska. Właśnie w okresie wczesnowiosennym na drzewach w przestrzeni miejskiej są umieszczane budki lęgowe dla ptaków.

Już w 2020 roku Stowarzyszenia Biała Samorządowa zainicjowało  projekt zamontowania 20 budek dla jerzyków. W ubiegłym, 2021 roku z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Wrażliwy Obywatel. Właśnie teraz, w okresie wczesnowiosennym zostanie zamontowanych 26 budek, z przeznaczeniem dla małych ptaszków np. bogatek, sikorek, kowalików czy wróbli. Dla jerzyków jest przygotowane 17 specjalnych budek lęgowych.

Projekt w Białej Podlaskiej ma niebagatelne znaczenie dla zachowania dobrostanu ptaków przebywających w przestrzeni miejskiej. Rozwijająca się dynamicznie urbanizacja niestety wpływa na zmniejszenie się miejsc, w którym ptaki miałyby bezpieczne schronienie i znalazłyby odpowiednie warunki na rozród. Ponadto w projekcie bardzo podkreśla się również fakt, że małe ptaki, a szczególnie jerzyki są mistrzami w wyławianiu komarów i tym samym przysługują się mieszkańcom, dorosły jerzyk  w ciągu doby może złowić nawet 20 000 owadów. Dbanie zatem o populację tych uroczych ptaszków z pewnością pomoże zmniejszyć uciążliwy problem z komarami.

Współpraca

Prowadzisz ciekawy biznes w Lublinie?
Napisz o tym.

Image

Ciekawostki z Lublina
Wydarzenia, inwestycje, miejsca.

© 2022, NaszLublin.pl

Redakcja

ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

Kontakt

kontakt@naszlublin.pl
tel: 606 281 023