_large.jpg)
Lubelscy naukowcy w gronie najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie
Trzech naukowców związanych z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie znalazło się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Ranking ogłoszony przez "Puls Medycyny" wyróżnił prof. Krzysztofa Giannopoulosa, prof. Roberta Rejdaka oraz prof. Konrada Rejdaka, doceniając ich wkład w rozwój medycyny oraz system opieki zdrowotnej w Polsce.
Prof. Krzysztof Giannopoulos na 40. miejscu
Prof. Krzysztof Giannopoulos zajął 40. pozycję w zestawieniu. Jest specjalistą chorób wewnętrznych, hematologii klinicznej i doświadczalnej. Pełni funkcję dyrektora Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz kieruje Zakładem Hematoonkologii Doświadczalnej. Ponadto, jest lekarzem kierującym Wieloprofilowym Oddziałem Zachowawczym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.
Prof. Robert Rejdak wyróżniony na 67. miejscu
Prof. Robert Rejdak, specjalista okulistyki, uplasował się na 67. miejscu rankingu. Kieruje Katedrą i Kliniką Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Bankiem Rogówki i Tkanek Oka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Pełni również funkcję dyrektora medycznego ESASO - Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Badań w dziedzinie Okulistyki z siedzibą główną w Lugano w Szwajcarii oraz prezesa Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.
Prof. Konrad Rejdak w czołówce systemu ochrony zdrowia
Na liście najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia znalazł się prof. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii w województwie lubelskim, a do 2024 roku był prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
Prestiżowe wyróżnienie przyznane przez ekspertów
Ranking "Pulsu Medycyny" tworzony jest przez 43 ekspertów, którzy oceniają osiągnięcia i dokonania kandydatów w minionym roku. Każdy juror otrzymał wstępną listę nazwisk, jednak mógł również zgłosić inne osoby, które jego zdaniem zasługują na miejsce w zestawieniu. Ostateczny ranking opracowano na podstawie liczby przyznanych punktów.
Obecność naukowców z Lublina na tej prestiżowej liście to dowód na ich ogromny wkład w rozwój polskiej medycyny i ochrony zdrowia oraz uznanie w krajowym i międzynarodowym środowisku naukowym.