Życie studenckie w Lublinie

Co się dzieje na uczelniach Lublina?

Rekrutacja UMCS - start!

Rekrutacja UMCS - start!

1 kwietnia ruszyła elektroniczna rekrutacja na studia w UMCS. Rejestracja na  kierunki, na których rekrutacja wiąże się z egzaminami wstępnymi zakończy się pod koniec czerwca, a na pozostałych kierunkach I stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich wkrótce po otrzymaniu wyników maturalnych.

W tym roku UMCS przygotował poszerzoną i uatrakcyjnioną ofertę dla przyszłych studentów. Bowiem wśród ponad 80 kierunków znalazły się  unikatowe nowości, 250 specjalności i aż 13 wydziałów otwartych na nowych studentów. Ta różnorodność umożliwia każdemu kandydatowi kształtowanie tych umiejętności, które będą niezbędne do pracy w wymarzonym zawodzie. Podejmując studia rozpoczniesz przygodę, która ukierunkuje Twoją przyszłą karierę.

Proces rekrutacji na UMCS będzie realizowany w kilku krokach. Cały system rekrutacji jest prosty i w sposób intuicyjny prowadzi kandydata przez wszystkie etapy. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z aktualną ofertą kierunków studiów, zasadami kwalifikacji oraz terminarzem rekrutacji. Następnie należy zarejestrować się w systemie, uzupełnić swoje dane i zapisać się na swój wymarzony kierunek. Można rekrutować na kilka kierunków, ale koniecznie trzeba ustalić w profilu priorytety rekrutacji. Kolejny etap wiąże się z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej, a następnie po otrzymaniu wyników z matury niezwłoczne wpisanie ich w profilu. Końcowy etap to ogłoszenie to zakwalifikowanie na studia i potwierdzenie zakończenia rekrutacji poprzez dostarczenie niezbędnych dokumentów.

Współpraca

Prowadzisz ciekawy biznes w Lublinie?
Napisz o tym.

Image

Ciekawostki z Lublina
Wydarzenia, inwestycje, miejsca.

© 2022, NaszLublin.pl

Redakcja

ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

Kontakt

kontakt@naszlublin.pl
tel: 606 281 023