Lublin

Wydarzenia i planowane imprezy w mieście

Lublin podświetlony na niebiesko z okazji Dni Autyzmu

Lublin podświetlony na niebiesko z okazji Dni Autyzmu

W geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, Miasto Lublin po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w sobotę (2 kwietnia) w godzinach 18.00-21.00 drzewo baobabu na Placu Litewskim oraz stadion Arena Lublin zostaną podświetlone na niebiesko.

– Problemy osób autystycznych i potrzeby ich rodzin wymagają szczególnej troski. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, często bardzo trudnym w diagnozie. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Ich zachowanie może nam się wydawać niezrozumiałe. Dlatego tak ważne jest podejmowanie inicjatywy, które pozwolą na poznanie i zrozumienie osób z autyzmem. Nasze miasto nie tylko już od kilku lat włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się na niebiesko", ale również we współpracy z lubelskimi instytucjami i organizacjami, które na co dzień zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin, przygotowuje program Lubelskich Dni Autyzmu. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej dodatkowej oferty pomocy – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W ramach wydarzeń zorganizowanych z okazji Lubelskich Dni Autyzmu przez cały kwiecień będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji, szkoleń prowadzonych przez specjalistów m.in. psychologów, psychiatrów, logopedów, terapeutów oraz oligofrenopedagogów.

Do pobrania: program wydarzenia.

 

Współpraca

Prowadzisz ciekawy biznes w Lublinie?
Napisz o tym.

Image

Ciekawostki z Lublina
Wydarzenia, inwestycje, miejsca.

© 2022, NaszLublin.pl

Redakcja

ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

Kontakt

kontakt@naszlublin.pl
tel: 606 281 023