Hobby, porady i ciekawostki

Co ciekawego dzieje się w Lublinie?

Mój towarzysz stres?

Mój towarzysz stres?

Sytuacje życiowe, niepowodzenia, problemy finansowe, praca w uciążliwych warunkach to czynniki stresogenne. Na wiele niekorzystnych sytuacji nie mamy wpływu. Zdarzają się niespodziewanie i powodują rozdrażnienie. Okazuje się, że częste narażanie się na stres wywołuje niekorzystne skutki dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.Nadzwyczaj ważne jest, aby nie ustawać w dążeniu do poprawy jakości życia. Zapoznaj się ze sposobami radzenia sobie ze stresem.

Jakie są skutki narażenia na stres

Zdenerwowanie sprowadza mnóstwo skutków zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej.Czasami zły nastrój i pogorszenie zdrowia pojawia się dopiero po jakimś czasie. Niszczące skutki w postaci niedyspozycji i zaburzeń są rezultatem dystresu, czyli znacznego niekorzystnego napięcia nerwowego. W odróżnieniu od niego pojawia się lekki eustres, czyli motywujące do poszukiwania rozwiązania niewielkie poddenerwowanie. Dystres naraża nasz organizm na nieprzerwane napięcie nerwowe, dlatego wywołuje wiele destruktywnych skutków. Do najczęściej występujących objawów natury fizjologicznej wylicza się dolegliwości bólowe głowy, mięśni, stawów, brzucha, problemy z trawieniem, zaburzenia oddychania, zaburzenia układu krążenia,zaburzenia przytomności, wymioty, choroby kręgosłupa, spadek odporności. Na dodatek stres jest podawany jako przyczyna chorób autoimmunologicznych, cukrzycy, oraz chorób nowotworowych. Nadzwyczaj liczne są dolegliwości emocjonalno-behawioralne. Można tu wymienić między innymi: stany depresyjne,stany lękowe, problemy z koncentracją, bezsenność, spadek libido,działanie impulsywne, zmienność nastrojów, nieadekwatne reakcje.

Polecane sposoby na obniżenie stresu

Mówi się, iż kluczem do sukcesu jest pozytywne nastawienie. Jakkolwiekkiedy nazbierają się mnogie kłopoty trudno wykrzesać z siebie optymizm. Powinno się skupić się na poszukiwaniu możliwości rozwiązania problemów oraz odkryć w sobie wiarę we własne siły. Jeżeli czujesz napięcie nerwowe spróbuj sprawdzonych sposobów. Na pewno systematyczne ćwiczenia pomogą obniżyć stres. Zapisz się na zajęcia z jogi, wykup karnet na ćwiczenia w klubie sportowym. Przecież w towarzystwie ćwiczy się raźniej. Pamiętaj, aby zdrowo się odżywiać. Odstaw używki. Następną sprawą jest stworzenie należytych warunków do należytego wypoczynku. Staraj się wysypiać i znajdź czas na odpoczynek. Zaplanuj własny zwyczaj relaksacyjny. Słuchaj muzyki, skorzystaj z mocy aromaterapii. Wielu ludziom służy medytacja bądź rozliczne techniki wizualizacji. Przypominanie sobie pozytywnych scen zdecydowanie ma znaczenie i warto pomarzyć o czymś przyjemnym. Wielu osobom służy medytacja lub rozmaite techniki wizualizacji. Są jednak również tak trudne sytuacje, w których bardzo ciężko samemu podjąć walkę ze stresem. W takim przypadku najbardziej stosowną metodą osiągnięcia sukcesu jest odnalezienie doświadczonego terapeuty. Wsparcie psychologa niekoniecznie oznacza terapię, w wielu wypadkach pomocna jest sama rozmowa z kimś o problemach|efektywne jest samo spotkanie z drugim człowiekiem, który potrafi słuchać.

Współpraca

Prowadzisz ciekawy biznes w Lublinie?
Napisz o tym.

Image

Ciekawostki z Lublina
Wydarzenia, inwestycje, miejsca.

© 2022, NaszLublin.pl

Redakcja

ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

Kontakt

kontakt@naszlublin.pl
tel: 606 281 023