Ciekawe miejsca

Co trzeba zobaczyć w Lublinie?

Zielone oazy: Piękne przestrzenie w mieście

Zielone oazy: Piękne przestrzenie w mieście

Wszyscy lokatorzy rozległych miast fenomenalnie znają to wrażenie, gdy potrzebujemy sekundy odpoczynku od miejskiego zgiełku i wzdychamy za spotkaniem z naturą. Szczęśliwie, w Polsce znajduje się bez liku pięknych skwerów i ogrodów, które proponują ucieczkę od miejskiego smogu i umożliwiają relaks w sąsiedztwie natury. W niniejszym artykule przedstawimy cztery swoiste miasta Polski, i odnajdziemy ich przecudowne miejskie oazy.

Lublin, sławny jako "miasto ogrodów", oferuje sporo prześlicznych miejsc do wypoczynku. Przykłademnajsłynniejszych zieleńców jest Park Saski, który rozciąga się na ponad 40 hektarach. Znajduje się tam romantyczny staw, kolorowe rośliny i soczyste gazony, gdzie wolno zaplanować piknik lub zwyczajnie spocząć na łonie przyrody. Ogród Saski dodatkowo jest słynny dzięki rozmaitości gatunków flory, fontann i tarasów widokowych.

Stolica Polski ma bez liku okazałych ogrodów miejskich, z których niezmiernie znany to Łazienki Królewskie. To zakątek, gdzie przyroda i architektura integrują się w zgodzie. W samym centrum skweru mieści się Pałac na Wyspie, kultowy budynek z ślicznym ogrodem dookoła niego. Spacerując po Łazienkach, można natknąć się pawie, admirować malownicze alejki i cieszyć się widokiem na stawy i mostki. To doskonałe miejsce na niezwykły spacer, czy też poczęstunek wśród natury.

Poznań słynie z Parku Cytadela, który jest oszałamiającym zakątkiem na wyciszenie i kontemplację. Znajduje się tam stary bastion, tereny zielone, oraz staw, który przyciąga liczne ptaki. Park Cytadela jest ukochanym miejscem zakochanych par, biegaczy i rowerzystów. Poza tym, można w tym miejscu też odwiedzić Palmiarnię, gdzie nasadzono masa niespotykanych roślin, tworząc tropikalny nastrój.

Gród podwawelski, jedno z najcudowniejszych miast w naszym kraju, ma do zaoferowania bez liku urokliwych zieleńców. Pośród nich wskazane jest wspomnieć o Plantach, które wyznaczają zieloną aleję otaczającą Stare Miasto. To kapitalne miejsce na spacery, odetchnięcie na ławce, bądź też piknik w otoczeniu drzew. Następnym zasługującym na wzmiankę zakamarkiem jest Park Jordana, który posiada rozmieszczone na swoim terenie zbiorniki wodne, fontanny, altanki i mnogie rzeźby, tworząc aurę rustykalnego parku.

Miejskie oazy są niezrównanym faktorem mieszkania w mieście. Stwarzają nam możność oddzielenia się od szarościrutyny i pogrążenia się w przyrodzie. Bez względu na to, czy jesteś mieszkańcem Koziego Grodu, stolicy, Poznania, czy Grodu Kraka, zawsze odszukasz cudowne skwery i zieleńce, które zapewnią Ci doskonałe momenty odpoczynku i odprężenia. Warto korzystać z tych przestrzeni, żeby podtrzymać równowagę pomiędzy miejskim trybem egzystowania, a obcowaniem z naturą.

Współpraca

Prowadzisz ciekawy biznes w Lublinie?
Napisz o tym.

Image

Ciekawostki z Lublina
Wydarzenia, inwestycje, miejsca.

© 2022, NaszLublin.pl

Redakcja

ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

Kontakt

kontakt@naszlublin.pl
tel: 606 281 023